Sale!

Tropiocolotes tripolitanus

32.0075.00

Tropiocolotes tripolitanus

Clear
SKU: N/A Categories: ,

Description

Tropiocolotes tripolitanus

Scientific name : Tropiocolotes tripolitanus
Common Name : Micro Gecko, Northern Sand Gecko, Tripoli Gecko
Μέγεθος : Σωμα 3.5 εκατοστά, 5 – 7 εκατοστά σύνολο
Καταγωγή : Βόρεια Αφρική
Είδος κατοικίας : Έρημος, ξηρές περιοχές.
Στέγαση : Λόγω της εξαιρετικά χαμηλής ενδοεπιθετικότητας του μπορούν να συστεγαστούν σε μεγαλύτερες ομάδες, κάνοντας κοινόβιο.
Σε ένα 60x30x30 τερράριο μπορούν να στεγαστούν άνετα 6 άτομα.
Χρειάζονται πολλές κρυψώνες, ψεύτικα φυτά και ξύλα αφού κρύβονται ανάμεσα σε πέτρες στη φύση.
Θεμοκρασία : Θέλουν ένα σημείο την ημέρα να κάνουν basking το οποίο να φτάνει τους 35 και τον υπόλοιπο χώρο περίπου στους 26-30. το βράδυ να πέφτει στους 22
Τροφή : Τρώνε πολύ μικρά έντομα. Δροσόφιλα ή μωρά γρύλους ή μωρά red runners.
Όλες οι τροφές πρέπει να έχουν σκόνη βιταμίνες ασβέστιο και πολυβιταμίνη
Χαρακτήρας : Έξοχος κυνηγός και ζώο active για παρατήρηση. Πολύ γρήγορο ακατάλληλο για handling
Υγρασία : Τα ψεκάζουμε 1-2 φορές την εβδομάδα ώστε να μπορούν να πιούν τρεχώμενο νερό. Παρέχουμε και ένα δοχείο με χαμηλή στάθμη νερού

Additional information

Weight 300 g
Ποσότητα

1, 3